Květen 2012

Difuzní exkrement v sáčku

13. května 2012 v 19:13 | Viollet |  Já, mindrák
Z předchozích článků jsem se dozvěděla zcela šokující pravdu - že není originální zdechnout jako kopie. Dříve, než se objeví další citát, obohacen o potenciál protočit můj (již tak dost) nestabilní žaludek, vypustím zde něco málo ze svého slovního průjmu já.


Vracejíc se z dnešní procházky lesem, přecházejíc koňské nadílky a probíraje debaty téhle podobné, jsem došla k jistému závěru, který sic není nějak zvlášť převratný, ba ani přínosný, ale teoreticky by se dal přirovnat k balíčku bonbónů.
Obal může vypadat jakkoliv. Může mít jakýsi odstín bronzové, přecházející do zlatava, zářící jako slunce jasné... Světlé šedomodré, připomínaje krásu očí vaši milé, na kterou tak často a zasněně myslíváte... Či snad hrající všemi barvami, na které si jen vzpomenete - od smaragdově zelené až po odstíny fuchsiové... Ale když je všechny s očekáváním rozbalíte, zjístíte, že je to pořád ten sám hnusný polský karamel, který vám minule vytáhl plombu i se zubem.
Možná chtěl básník tímto přirovnáním vyjádřit fakt, že uvnitř jsme všichni jen lidé. Nic víc, nic míň. Možná z něj jen mluvila jakási zášť vůči pšontským karamelkám, které tak strašně nenávidí, a které mu babička stále s radostí nosívá (nemluvě o velikonočních okoralých pseudočokoládových ušáčcích pochybného složení a konzistence). A třebas to mělo být poselství, že většina lidí si víc, než přirovnání k výše zmíněným cukrovinkám nezaslouží - plytké a povrchní existence zaobalené vrstvou přetvářky a trapného pozérství. Dobrou chuť.


Kresba 15. - Vandrák

3. května 2012 v 18:31 | Viollet |  Staré výkresy
Před chvílí se mi povedlo dokončit obrázek, který se mi ve složce válel nedodělaný slušných pár měsíců. Ale konečně je hotový a já se těším relativnímu uspokojení. I přesto, že jsem se celý den měla věnovat něčemu úplně jinému, než vybarvování svých ''omalovánek'', jak to nazvala naše výtvarkářka (čímž mě smrtelně urazila...). No nic, fláknu to sem a půjdu se patlat s referátem do ekologie na téma skládky a bordel... To bude nádherná, nedepresivní práce!

Datum dokončení: květen 2012