Září 2012

Ze Samhainfestu

28. září 2012 v 20:49 | Viollet |  Já, mindrák
Celé měsíc kvákala jsem o tom, jak se na čtvrtek dvacátého-sedmého neskonale těším. A má očekávání byla naplněna (přestože počátek dne jevil se pěkně na pyja). Tímto zmateným stmelením všemožných informací chci zrekapitulovat den nepochybně historicky důležitý, jelikož má folk-metal milující osoba se prvně dostala na festival věnovaný právě této epické hudbě.

(oficiální stránka akce ZDE)

Upozornění pro ty, kdož hodlají článek rozkliknouti: objektivní shrnutí této kulturní události zde nehledejte.


Návod na neotřelý dizájn

18. září 2012 v 19:51 | Viollet |  Tipy a pseudonávody
Jelikož má osoba byla dočasně indisponována z důvodu horeček, potíží urologických i trávících, bolestí hlavy třeskutých atakdále, nemohu obohacovat společnost svou p(ř)ítom(n)ostí příliš dlouho, a proto při prvním náznaku vysychání vočisek a následném praskání cévek v něch, sbalím svých 0 švestek a půjdu si lehnout, opět. Přesto však přináším vám tuto pómpézní instruktáž, jak utvořit pro svůj blog naprosto neotřelý, skvostný, dechberoucí, superoriginální a cool dizájn, za který by se ani ten nejerudovanější samozvaný grafický pán nemusel stydět! Nuže, neotálejme a pojďme se na to společně vrhnout, nechť vznikne kulturně vypilovaný blogový klenot!


Školní flashback

3. září 2012 v 17:44 | Viollet |  Já, mindrák
Jak známý jest fakt, že když chcete zalomit dřívěj a vyspat se řádně, vaše přání bývá jakousi vyšší mocí zákeřně zmařeno? Na dnešní den nebylo tomu jinak. Při předspánkovém čištění zubů, slyšela jsem jakési nárazy do dveří a též hluk, který by se dal přirovnat mikrovrtulníku. Dálej čistím si zuby, avšak po necelých dvou minutách, kdy už zněla i trošku hlasitější konverzace z téže místnosti, nedalo mi to a šla jsem nakouknout, co se děje. Po pootevření dveří nebyly mé otázky ani zdaleka zodpovězeny. Matka ve válečném postoji, bojující s čímsi neviditelným, s vážným dramatickým výrazem poslala mě zpět, že v pokoji obývacím již nadále není bezpečno. Po pár minutách vyšli ze dveří oba rodičové, započaje debatu o válečné strategii nad kávou a cigaretami. Chtíc se dozvědět víc o tomto nezvyklém pozdním incidentu, začla jsem se vyptávat, avšak mé otázky byly ignorovány. Dál mezi sebou se bavili, že takovou velkou svini ještě neviděli, a že navrátit sobě klid a mír její eliminaci nebude nejsnažší... Po zhruba třicátém ''cože'' a ''co tam je'' se mi konečně dostalo odpovědi: sršeň. Z události následující vytěžila jsem hodnotný poznatek - vrhneš-li se do boje se sršněm, jako zbraň prošlý repelent v ruce dřímaje, se zlou se potáhneš. Sebe omámíš a sršně nasereš...