Leden 2013

Mladý pyroman

23. ledna 2013 v 14:26 | Viollet |  Školní projekty
Dyž tak čučím na své předešlé články, všímám si, že úvod pokaždé začíná nihilisticky jak cyp (pré že cyp je sprosté a naprosto nepřípustné slovo, tož toto slyším prvně). Tak ňa napadá, že by to možno šlo aj trošec optimističtěj...

Tož, jak krásně nám to venku sněží uhlí! Nádherná jetá zašedlá nadílka, v kerej září čistě bílé, čerstvě vyšlapané stopy, jelikož ešče nestihly zapadat tym zamrzlým černým čímsi. Jak hřejivý pocit vědomí, že aj súsedi na vás myslí! Stačí večír otevřít okno, tož taky puch, to ani z tej Ostravy nejde... Pozdrowienia z Polski (ani ten jejich ''vzduch'' sa nedá šňupat)! Nedávno na patře komusi jebnúl odpad, kurde, a teď ešče jakýsi moron rozetřel hovino ve výtahu, rychna jak sviň. Kedysi, co jsme měli domovníka, to tu takhle nevypadalo (a nesmrdělo). Od doby, co to spadlo pod Bakalovy hnáty, neliší se celý barák nijak zvlášť od ghetta. Na šecko se sere, slušní lidi pálí do rekta a místo něch se sem stěhujú samí socani a hovádi.

Ups, jaksi se to zvrhlo...Hleď, mrzák!

19. ledna 2013 v 13:26 | Viollet |  Já, mindrák
Jako obvyklej si to hasím dom ze školy, v žaludku vaří se hlad. V přecpané tašce se mi mačká šáteček se zelím a já se kurde těším, až se vyplácnu do svého rozpadlého křesla ke kompjůtru a zežeru ho. Avšak hned po prvním kousnutí se mé iluze o nezávadném pečivu bez vraždy rozplynuly, jelikož náplň netvořilo jen zelí, ale i maso. :-! O pár dní pozděj, podobná situacija, avšak s jiným druhem pečiva - sýrovým šátečkem. Kurde, to by nebylo normální, aby aj v tomdle cosi bylo, dyž na cedulce nebyla o mase/salámu/šunce/jiné hnačce ani řeč! Opět mylná domněnka. Jaké to milé překvapení, že místo plastového sýra a pečiva z mraženého polotovaru cítím v hubě aj odpornou pachuť pseudošunky (nemluvě o další šunce, kerá byla nalezena v šátečku s marmeládou)! Tož si říkám, esli si pekař nedal čáru, nebo jsem vážně prokletý žid, bo toto se může stát enem mně... Proč tady pitvám takové malicherné pyjoviny jako potěpaný marmeládový šáteček? Toť otázka.
Ešče nedávno jsem měla jisté mínění, že býti celozrnným mozkem je docela normální. Nic zvláštního, nad čím by stálo za to se pozastavovat - avšak ostatním to tak vidno nepříjde. Už ani nevím, jak k temu došlo, ale jakýsi měsíc zpět přišlo ve výtvarce na výměnu názorů, kerá se nakonec strhla v slušnou slovní b(l)itku. Co je na tom sakra tak divného, že místo hovězího si dám prostě seitanový šnicl? Ne, někeří musí ešče štyrykrát vyvalit čočky a optat se ''a (doplň libovolný druh masa) jíš???'' (jistě, dám si kuře, kuřata jsou totiž rostlinného původu a rostou na stromech). Toto by se dalo přežít, pokud daný subjekt/skupina subjektů nevyprskne smíchy a nezačne se vám posmívat, že jste mrzák porušující zákony přírody a žerete zrní, protože nic jiného krom masa už není, přeci.
Rok matce trvalo, než ji konečně došlo, že to žrát nebudu. Rok pyskování alá ''pročs nedojedla to maso'', přestože jsem ji několik měsíců vkuse tvrdila, že maso NECHCI, není tedy místné cpát mi jej na talíř a pak se divit, že zůstává netknuté. Místo opory se mi dostává nevhodných přízvisek a urážek, místo tolerance stupidních keců a výbuchů vzteku. Ne, tohle není žádný můj pubertální rozmar. Maso se mi vyloženě hnusí a jíst jej mi příjde asi tak přijatelné, jako žrát hovna. Že jsem zdegenerovaný mrzák? Popravdě řečeno, od doby, co jsem vegetariánem, je mi daleko líp. Není mi těžko, nemám trávící potíže, cítím se svěže a daleko zdravěji (a od té doby, co jsem omezila mléčné výrobky, je mi ještě líp)...

Proč maj šici pocit, že jejich životním posláním je převést mě na ''správnou cestu''? Že oni maj pravdu a musí mi ji za každou cenu a při každé příležitosti cpát do chřtánu? Co je k tomu sakra vede? Nutím snad já někomu svoje tofu nebo sóju, nadávám někomu kvůli tomu, že žere maso? Snažím se někoho mermomocí přesvědčit o svoji pravdě, cpu někomu násilím svoje názory? Ne. Jakým způsobem je to tedy jejich problém?

Že se prý tolik vegetariánů chová jako ''sobečtí agresivní kreténi''. Je čemu se divit, když na ně společnost nahlíží tímhle způsobem...?

Buržoazní schíza

1. ledna 2013 v 18:06 | Viollet |  Ostatní
Fajne. Ešče nedávno jsem měla choutky vodovky rozflákat a defenestrovat, avšak ukázalo se, že to nejni až tak marné. Nedávno jsem si kupila akvarelový blok a štětec na detajly, tož jakysich sedumdesát mincí v papírnictví zůstalo, zase jsem soc. Ale docela mě to aj chytlo, tož ňákou dobu u toho zůstanu.

(větší rozměr na deviantArtu)

Jako další věc bych chtěla nakopat bišop všem Mayům, keří vypustili do éteru tak krásný hoax. Jak já se těšila na osvícení, a ono guvík, kurde! Toto vám nedaruju... Avšak máme tu nový rok, tož bych chtěla poděkovat všem, co sem lozí s oblibou a občas zanechaj aj ňáký ten komentář, moc mě těší, že aspoň kdesi se mi dostává jakési odezvy (taktéž děkuji všem omudrovaným šunkám, co mi tak vesele nadávaj do hovad, ať se naučim počesku, ikdyž vůbec nevím zaco)...

''Hurá'', 2013. A já idu ztrestat salát, bo mi pěkně vyhládlo.