Listopad 2013

Balada o nedělním obědu

23. listopadu 2013 v 16:30 | Viollet |  Školní projekty
Že už se pomale blíží zima, se dá poznat jednoduše. Stačí otevřít okno a podívat se ven. Smogu jak hovád, tož ani na noc se pořádně vyvětrat nedá. Ale stejnak to má v sobě takové jakési kouzlo nostalgie... Jako by už člověk viděl šecku tu vánoční pouliční výzdobu zářit, nad hlávkou hnědou oblohu, všude bílý třpytivý sníh, dokud za měsíc nezhnědne aj ten a nepromění se v teplou špinavou otravnou kaši. Aspoň cosi se ale musí nechat - že v tesku nezačli s výzdobou a koledami už v září, jak to obvykle bývá... Tydle zimní prázdniny ale nebudou enem tak ledajaké a asociální jako každý rok. Nehorázně se na ně těším a právě to mě eště drží naživu.

Tož su zas cosi načárala. I cez svůj nehorázný odpor ke grafickému dizajnu, pustila jsem se do posledního úkolu a skoro ho dodělala, eště to musím naflákat na jednu A3 spolu s textem. Dřív, než onen projekt magicky poseru, nebo odevzdám učitelce, kerá mi ho, předpokládám, nevrátí (stejně jako autorské knížky z předešlého ročníku), naskenovala jsem šecky hotové ilustrace do kompu a zmatlala komiks ve fotošopu, z čiré zvědavosti, jak by to teoreticky mohlo vypadat kompletní. Zde jest výsledek (možná) mého marného snažení, to se teprv uvidí, co za to zas dostanu (a doufám, že čtverec to nebude).


Nemám artový mozek

6. listopadu 2013 v 20:44 | Viollet |  Sebevědomí a mindrák
Poslední dobou se mi zdaj take psychárny, až mám pomale pocit, že brzo zcvoknu. Sny, keré ani nejdou smysluplně popsat, páč jsou zmatené jak hovád, ale jakoby stejně nesly jakési poselství. Začínám intenzivně uvažovat o tym, že si pořídím nějakú knihu v pěkných deskách a to, co ve mě zanechá jakýsi pocit, načárám. Potřebuju to vyventilovat. A Ádyho beztak nezajímá, co se mi každú noc zdálo...

(škoda že s tym lukem nevypadám taky tak epicky)


Chcu vidět, jak tendle školní rok dopadne. Jsem v rektu. Až teď zjišťuju, jak moc mě grafický design nebaví. Nemám na to mozek. Hodiny sedím a tupě čumím do zdi, bo mě nic nenapadá. Furt jakési kompozice, stříhání z papíru, lepení a jiné pyjoviny. Občas mám pocit, že si do tych hodin idu sednut enem z prdele.


Tak si radši čárám ''dluhovlasé vagabundy'' a z hlíny hnětám runy.