Listopad 2014

Je tam hakáč

29. listopadu 2014 v 20:59 | Viollet |  Omudrovanosti
Proti hodinám občanky jsem nikdy nic neměla, vždycky jsem ju brala jako takový oddychový předmět. Ale hlavou mi vrtalo, jak to s tím naším učitelem vlastně je - esli je vážně takový moralista, nebo se jen snaží před námi nějak vypadat. Po stužkováku se spíš přikláním k té druhé možnosti - dobře si vzpomínám, jak nám všem povídal, že nepije, a nakonec to byl on, kdo mě a Ádyho přemlouval, ať si s ním dáme eště (tož nebyl to dobrý nápad)... Ale na tom nesejde. Důležitá je teď poslední hodina, kdy se probíral extrémismus. Obvykle nemám potřebu argumentovat, radši si myslím svoje, ale tentokrát mi to nedalo a o přestávce jsem si za ním zašla pokecat...

Prý nemáme zobecňovat lidi. Ne všici cikáni jsou zloději, ne všici černoši maj velkého fógla, ne všici němci jsou přehnaní puntičkáří. Ale neonácky zobecnit můžeme. Má-li někdo těžké boty, vojenské kalhoty, tričko s libovolným pohanským (germánským) symbolem nebo dokonce nosí runy, je to neonácek, o tom žádná. Návodů jak úspěšně identifikovat nácka je po internetu celkem záživné množství, tož se může stát, že stejný blábol vám začne předkládat už i učitel - člověk, který by měl žáky vést k používání vlastního mozku, ne jim do hlavy cpát zažité srágory a "fakta" z pochybných internetových novin. Doprovodným učebním materiálem budiž i video, kde je "skvěle" vysvětleno, kde všude se v pohanských symbolech rafinovaně ukrývá hákový kříž , i když vy ho nevidíte (protože tam žádný není). Třeba tu:Třicetiprocentní mozkový koncentrát

13. listopadu 2014 v 19:40 | Viollet |  Školní projekty
Hlad je zákeřná věc. Rozptyluje od práce. Ale s napraným gágorem je to eště horší. Vypucovala jsem misku špenátové polívky a kopu šťouchaných brambor s mrkví, sotva se hnu z křesla, a na stole mi hnije 146546841687 stránek dějin, které se musím našrotit, spolu s kusem lepenky, ze které mám zmastit a vydizajnovat krabicu na mobil. Kéžby to fungovalo jak v tych ruských pohádkách! O půlnoci bych zrobila kotrmelec na prahu dveří, proměnila se v carevnu, zavolala svoje kojné, ty by šecko udělaly za mě a já bych mohla jít chrápat. Takhle se akorát praštím hlavou do futer a budu eště blbější, než jsem teď.


Jo, a konečně se mi podařilo dokončit posr**//>#*%†***/*tý diář do počítačové grafiky. Do tiskárny jsem šla celkem čtyřikrát, bo dvakrát mě poslali do prdele a jednou ten můj výtvor zasekal celou mašinu. Takhle to dopadá, když si nový učitel nechává radit od kolegyně z kabinetu, jak nám přidat zbytečnou práci navíc. A ke všemu na naše vlastní náklady - za pár blbých stránek jsem vyflustla víc jak tři stovky a beztak za to zas nafasuju trojku.


Kočičí zoufalství podruhé

4. listopadu 2014 v 23:04 | Viollet |  Školní projekty
Ve třeťáku to byly krysy (s pěkně sprostými zašifrovanými vzkazy nesoucími poselství čirého zoufalství a vyhoření), teď jsou to kocuři. Nemůžu se dočkat, až za to zas nafasuju 3-, bo je to dětinské. Popravdě mám tak akurát chuť zabalit si čokoládu do svého dětského prasátkovského baťůžku a vytáhnout kajsi do rekta. Do těch popruhů už se sice nenarvu, ale aspoň si můžu zacpat hubu tou čokoškou (mhmhmhmmm, hořká s chilli!).


Článek budiž věnován mému úkolu do graf*****o des***u. Kočičí pexeso, při jehož tvoření tekl pot aj krev (a též zelený čaj a lepidlo).