Únor 2015

Fógli, fógli všude

27. února 2015 v 18:39 | Viollet |  Knižní vazba
Jsou dny, kdy je lepší nevystrčit haxny z postele. Třeba dnes. Preventivně. Tenhle posmolený týden je celý vadný.
Všecko se mi kazí pod rukama. Tuhle jsem si nedávno koupila nové štrample a hle, už je v nich ďura! V pořadí celkem třetí, které se rozthaly, z toho jedny měly být jakože pevné a kvalitní. U čtvrtých se loupe potisk. Štětec na malování se mi kompletně rozpadl v ruce. Dva dny zpátky mi vítr odfoukl naušnici (fakt stupidní). Včera na mě spadlo šufle, tož aj vlastní stůl mi chce dát sbohy. Počítač nejspíš taky, už neutáhne ani fotošop, dneska se několikrát vypnul. Práce do školy jest v rektu. Podělala jsem dva výkresy, jeden zamazala mastnýma prackama a další pokaňkala bílou tuší. Neumím uřezat ani blbý papír, zato se o něj umím hezky pořezat. Lidi venku se chovají mrdle a nelogicky, motají se do cesty, blbě čučí a vedou divné řeči, začínám z nich mít strach. Připadám si jak v nepovedeném komiksu. A taky mě strašně sere, že dneska žádná věc pořádně nevydrží. Abych zas do školy začla nosit šitíčko a o přestávkách si spravovala hadry.

Snažila jsem se jaksi zužitkovat svůj volný čas a načárat aspoň jednu stránku. Stihla jsem sice dvě, ale jedna se mi vůbec nelíbí. Takže jakoby není.


A jedna hloupá otázka na závěr: co dělá student čtvrtého ročníku umělecké školy v hodinách navrhování?


Ať žije satan

9. února 2015 v 20:09 | Viollet |  Knižní vazba
Někteří lidé jsou nenapravitelní. Můžete si svůj oběd/svačinu/večeřu hlídat obezřetněji, vytapetovat si třebas celou lednicu vzkazy "nežrat", ale všecko je to k ničemu. To je pořád samé "chcu maso, maso, maso". Ale jakmile se vrátí pozdě dom a na sporáku leží strategicky umístěn buřtguláš, stejně sežere můj tempeh se zelím. Tak samo dopadl i označkovaný sojadezert a včerejší pizza. Možná začnu robit cedule o formátu A3. Todle mě vytáčí už z principu - kdyby aspoň onen člověk netvrdil, že by radši žral nemocniční stravu než moje jídlo, bo očividně tomu tak není. O_O

K japonské vazbě - aby všecko nakonec nezůstalo u slibování a plánování (což eště pořád může), snažila jsem se cez týden cosi zpatlat. Vím, že s časem bych měla nakládat jinak, ale musím se nějak odreagovat, bo mi z toho všeho tlaku pomalu začíná hrabat.