Duben 2015

Za zádelí hoří mi vatra

15. dubna 2015 v 21:20 | Viollet |  Školní projekty
V hodině práva nám ředitel povídal, jak si jedna slečna den před praktickou zkouškou zlomila hnátu a měla smolíka. V mé palici se tvořily samé katastrofické scénáře. Pravda je taková, že čím křečovitěji si hlídáte své fyzické zdraví, tím spíš vás cosi postihne. Když vás na přechodu nesrazí auto, převálcuje vás děcko s nákupním vozíkem (nebo děcko na tříkolce) a navrch eště ochoříte. Díky bohům, že aspoň část maturity jest za mnou (teď můžu plavat v textech a šrotit se od rána do večera).


Tímto článkem bych se chtěla podělit o svůj závěrečný výtvor - graficky zpracovanou kuchařku aj s doplňky.


Královraždy, maturita a digitální sodomie

4. dubna 2015 v 16:17 | Viollet |  Sebevědomí a mindrák
Tož si říkám, že můj život připomíná spíš okurkovou sezónu, bo se nic pořádného neděje. Za nejžhavější událost týdne by se daly považovat ustavičné výpadky proudu. Málokdo o sobě může prohlásit, že zůstal uvězněn ve smradlavém Tesku! Sledovat vyděšené/protivné/vytlemené gzychty ostatních lidí bylo docela vtipné. Aby toho nebylo málo, o půl hodiny později přestala téct teplá voda a dost lidí mi psalo nasrané zprávy, jak je venku umlátily kroupy. Mně se mezitím rozpadl stůl.

(vzpomínka na Vánoce - kdesi ve špajzu jsem našla poslední kousek cukroví)

Aktuální počasí jen podtrhuje maturitní atmosféru. Naše odpolední lovecké výpravy do Vegy většinou končí dost mokře, bo jak na potvoru nás vždycky v půli cesty stihne jakýsi hnusný sněhovitý déšť a vichr. Celý den se hrbíme u zavařených počítačů a vztekáme se nad adobe ilustrátorem, který raz za čas spadne a pohřbí rozdělanou práci. Nejmenovaný spolužák sedící vedle nás (který se zdá permanentně namočený v líhu), se neustále vzteká, vrtí, funí, kašle, lomcuje s lavicí a ohrožuje naše duševní zdraví (s Ádym jsme se shodli, že na něj jednoho dne počkáme za školou a zlynčujem ho). Vztahy ve třídě se vyhrocují. Za tři dny se stihla vytvořit jakási pomyslná pyramida hierarchie, někteří se sami považují za její vrchol. Dohlížející učitelka nám jasně dává najevo, kdo je v jejích očích smradlavý plebs, svým oblíbencům navzdory pravidlům pomáhá a vůbec, celá zkouška připomíná spíš trapnou frašku.