Květen 2015

O vyšívání a asociálních vandrech do pseudolesa (a nebo též o ničem)

30. května 2015 v 0:05 | Viollet |  Tkaní a vyšívání
Možná jsem mohla ke kompjůtru zasednout dřív, bo teď už je to všecko takové neaktuální, ale co už. Se mi nechtělo.

Dospěla jsem k překvapivému závěru. Schízuje-li člověk a je téměř nemožné přimět ho k pozitivnějšímu přístupu, jelikož je negativistický jak cyp a pořád si mele to svoje (že se mu nepodaří napsat test, naučit se na zkoušku, sesmolit projekt nebo že už z principu jednoho rána spadne do kanálu, bo nic lepšího se mu přece stát nemůže), všecky katastrofické předpovědi se mu nakonec vyplní (příkladem budiž jeden nejmenovaný exemplář z okolí). Zkusila jsem to tedy uchopit z opačného konce a zachovat chladnou hlávku, doufat ve štěstí a nemyslet na pyjoviny. Mezitím ze mě pár lidí zkoušelo na poslední chvilu vysomrovat materiály do češtiny. Noc před maturitou se mi spalo překvapivě klidně a ráno mě dokonce nepřepadl panický atak ani střevní bouře. Do kapsy jsem si schovala runu Teiwaz.
A možná to všecko k něčemu bylo. Svinské štěstí u losování mi nakonec vyneslo samé jedničky a titul "šprt", což je absurdní. Takže než si najdu nějakou stupidní podřadnou práci, mám spoustu času na všecky své úchylné koníčky, jako je třebas vyšívání.

(větší rozměr jest k nalezení na mém tumblru!)

Nebo brození se divočinou za Baumaxem.


Krátký výcuc + kulturní vložka

11. května 2015 v 16:22 | Viollet |  Knižní vazba
Dostávám se do fáze, kdy aj čumění do stropu zdá se zábavnějším. Přednostně robím věci, ke kterým jsem se tuze dlouho neměla (včetně úklidu). Dějiny umění už mi lezou nosem, v palici mi zůstala snad jen pulsující barevná hmota a rotující chaos. V noci mě chodí děsit ženy Williema de Kooninga. Ve snaze zapamatovat si všecky směry, umělce a odborné termity, kráčím ve svých stopách a po bytě vylepuju žluté lístečky. Kandinskij a Štýrský šli na hajzl. Občas si musím dopomoct lepící páskou. Beztak to k ničemu nebude, auf Wiedersehen v září (a možná zbytečně přičerňuju, jako vždycky).

.
(zde jest další stránka z knížky, na které pořád dělám)

Už dlouho si pohrávám s myšlenkou, co zrobit se svým blogem. Nakonec jsem se usmyslela, že ho nechám žít (pár malých úprav snad postačí), a pro reprezentativní účely založila tumblr (přece nemůžu kdekoho odkázat na své fekální články, co kdyby se ptal enem po mých čmáranicích). Taky by mě v životě nenapadlo, žě si někdy pořídím Moleskine a založím účet na instagramu. Nejspíš jsem se v noci musela praštit do palice.

Svatý Francek, Jidáš a mytologický guláš

5. května 2015 v 18:12 | Viollet |  Sebevědomí a mindrák
V noci se mi zdály pošahané sny o čtyřicetiletých chlapech, co mě zvou na rande a já souhlasila enem na základě vidiny večeře zdarma. Můj židovský charakter se nezapře ani ve snu. Naproti tomu se snažím trochu uklidnit a zbytečně neschízařit před zkouškama, zatím se mi daří. Pondělní ráno jsem sice měla mexickou vlnu ve střevě, ale po otevření zadání ke slohovce z angličtiny všecky stresy přešly. Napsala jsem ju s prstem v nose (obrazně, samozřejmě). Zatímco dnes se celá třída klepala strachy, já měla češtinu u zádele. Ďidaktický test nebyl tak těžký, stihla jsem ho dopsat o půl hodiny dříve. Palladiny kozy mě sice zaskočily, Jidáš však nikoliv. Spíš mě překvapilo, kolik lidí na téhle otázce vyhořelo (někdo z vedlejší třídy si dokonce tipnul svatého Francka!). Nejsem sice žádný milovník biblických příběhů, ale Nový zákon jsem kdysi četla. V komiksové podobě. Byla to fajn pohádka.
Příhodně jsme dneska v čekárně u zubaře s Ádym objevili 156487875 pobožných letáků a z dlouhé chvíle je rozebírali po grafické i obsahové stránce (toto lze pravděpodobně přisuzovat degeneraci školou). Když pomineme fakt, že všecky vypadaj jako solidní lidová tvorba zmatlaná ve wordu, obsahujou stále dokola se opakující pindy - větší část se skládá z otřepaných fakt a obsahuje aj pár úvahových otázek, které nikam nevedou. Avšak pozor! Skoro na konci se objevuje plot-twist - Bůh! Ukradl-li vám někdo kreditní kartu, hledejte odpověď v Bibli.
Co se slohové práce do češtiny týče, potěš těm, kdo budou ty naše pseudointelechtuální úvahové sračky opravovat.