Svatý Francek, Jidáš a mytologický guláš

5. května 2015 v 18:12 | Viollet |  Sebevědomí a mindrák
V noci se mi zdály pošahané sny o čtyřicetiletých chlapech, co mě zvou na rande a já souhlasila enem na základě vidiny večeře zdarma. Můj židovský charakter se nezapře ani ve snu. Naproti tomu se snažím trochu uklidnit a zbytečně neschízařit před zkouškama, zatím se mi daří. Pondělní ráno jsem sice měla mexickou vlnu ve střevě, ale po otevření zadání ke slohovce z angličtiny všecky stresy přešly. Napsala jsem ju s prstem v nose (obrazně, samozřejmě). Zatímco dnes se celá třída klepala strachy, já měla češtinu u zádele. Ďidaktický test nebyl tak těžký, stihla jsem ho dopsat o půl hodiny dříve. Palladiny kozy mě sice zaskočily, Jidáš však nikoliv. Spíš mě překvapilo, kolik lidí na téhle otázce vyhořelo (někdo z vedlejší třídy si dokonce tipnul svatého Francka!). Nejsem sice žádný milovník biblických příběhů, ale Nový zákon jsem kdysi četla. V komiksové podobě. Byla to fajn pohádka.
Příhodně jsme dneska v čekárně u zubaře s Ádym objevili 156487875 pobožných letáků a z dlouhé chvíle je rozebírali po grafické i obsahové stránce (toto lze pravděpodobně přisuzovat degeneraci školou). Když pomineme fakt, že všecky vypadaj jako solidní lidová tvorba zmatlaná ve wordu, obsahujou stále dokola se opakující pindy - větší část se skládá z otřepaných fakt a obsahuje aj pár úvahových otázek, které nikam nevedou. Avšak pozor! Skoro na konci se objevuje plot-twist - Bůh! Ukradl-li vám někdo kreditní kartu, hledejte odpověď v Bibli.
Co se slohové práce do češtiny týče, potěš těm, kdo budou ty naše pseudointelechtuální úvahové sračky opravovat.Mimochodem, tohle je zrzek, co k nám nedávno přivandroval (spolu s jedním černým kotětem, které kajsi zdrhlo). Obě kočky vypadají dost jetě, jsou olysalé a zmrzačené, přitom se zdají být celkem socializované. Nedělám si velké iluze o tom, jak se na ulici dostaly, bo tomu není tak dávno, co nějaký zmrd kousek odsud vyhodil kocura z auta, za jízdy. Rozhodli jsme se s Ádym, že ho pravidelně přikrmíme, když už nic. Jenže to by u nás nesměli být tací šmejdi, co jsou schopni malému kotěti ukrást aj misku s jídlem. Plastovou mísu za pár usmolených korun.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Otázka ze života: Jste v lese a přišla na vás velká potřeba! Možnosti jsou omezené. Co hodláte použít?

Kopřivu.
Utržený kus trička.
Děravý lopuch.
Použitý papírový kapesník.
Do lesa nechodím!

Komentáře

1 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 5. května 2015 v 23:04 | Reagovat

Krmením toulavý kočky to začíná, pak si tě tak dokonale omotá kolem prstu, že s tebou spí v posteli a říkáš mu Jeho Veličenstvo Kocour :D

2 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 6. května 2015 v 12:40 | Reagovat

Na vás maturanty myslím, přijde mi neuvěřitelné, že od mého cermatovského trapčení uběhly už dva roky! Neuvěřitelné!
A hodně štěstí a dál, mysli na to, že je to jen fraška a všichni kromě tebe jsou tam nazí, muhehehe. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.