Červen 2015

O sousedské lásce

28. června 2015 v 14:57 | Viollet |  Sebevědomí a mindrák
Naše sídliště bylo odjakživa soc. Shlukovala se tu všelijaká sebranka, raz za čas domovník vykopnul jakésik feťáky ze vchodu. Pro fet se na nějakou dobu chodilo o barák vedle. Konkurovat se snažila aj spolužačka ze základky, co si na chodbě u schodů pěstovala durman, ale byl tak zanedbaný a přichcíplý, že ho Ádyho bába vyhodila (načež se naše pěstitelka nasrala, zaklepala na bábu a zprdla ji, že nemá právo vyhazovat její drogy). Já však nemám v úmyslu psát o svých vymazaných ex-spolužácích a jejich kytiškách, nýbrž o sousedech.


Poludnica

22. června 2015 v 14:26 | Viollet |  Ze skicáře
Včera jsem si radostně nařezala čtvrtky akvarelového papíru, že zas vytáhnu štětce, pastelky, anilinky a jiné cypoviny. Radost mě přešla asi před půl hodinou, kdy se mi podařilo zjistit, že... A teď ani pořádně nevím. Možnosti jsou následující:

a) vyšla jsem ze cviku
b) mám vadný den
c) vadné je úplně všecko, co jsem doposud dělala

C je správně! Možná. Alespoň mi to bylo celé čtyři roky vtloukáno do palice. Výsledek se nakonec dostavil - nevím, kam dál, a cítím se kvůli tomu docela nešťastně (kéž by se tohle týkalo enem výtvarničení).

Co včil... Možná bude lepší zůstat u kresby perem.
Další sonda do vandrákova života

18. června 2015 v 11:35 | Viollet |  Knižní vazba
Zas mám jakýsik překopaný fungovací režim. Vstávám v poledne, celý den čmárám, ve dvě ráno brakuju lednicu a ve tři obvykle usínám. Včerejší pozdní konverzování s Mon mi dalo možnost zjistit, že chleba s hummusem a veganským sýrem smrdí jak koňské lejno (avšak po chuťové stránce velice lahodná záležitost). Hlad se holt zaspává velice těžko.

Účelem tohoto článku však není informovat o zápachu výše zmíněného chodu, nýbrž sdílení výsledků mého několikadenního úsilí! Mám ze sebe dobrý pocit, což se moc často nestává. Sic postupuju šnečím tempem, bo projekt byl započat kajsik v lednu nebo únoru a já mám načáraných teprv devět stran (bo škola), ovšem pořád je velikým úspěchem fakt, že se stále snažím a baví mě to!Orci nepláčou

13. června 2015 v 21:53 | Viollet |  Ze skicáře
Mám spousty času, tož vymýšlím chujoviny. Třebas tuhle mi přišlo na mysl krájení cibule. Nejvíce se osvědčilo dýchat hubou, krájet z dostatečné vzdálenosti a hlavně, velice překvapivě, neotírat si oči. Portrétovaný ork původně vůbec neměl vypadat jako já.Horský vzduch konzervovaný

8. června 2015 v 21:14 | Viollet |  Ze skicáře
Ani nevím, jak mě tahle cypovina napadla. Vlastně vím! Tuhle jsem čárala další stránku do svého projektu a z té buržoazní depky se mi vybavilo pár vzpomínek na zimu, z dob veselejších. Nemůžu si pomoct, ale Ostravsko-Polský puch a smog k nim prostě patří. Tímto vám představuju reklamu na konzervovaný vzduch - příjde vhod, když je venku taková rychna, že se ani vyvětrat nedá!