Ze skicáře

Létající oregáno

14. dubna 2016 v 15:44 | Viollet
Puvodne jsem chtela nacarat nejakou rychlovku na zahrati ruky, bo kdyz dlouho nic nedelam, zdreveni. Nakonec se to jaksi protahlo, v polovine me presla chut. Pak jsem ze suflete vyhrabala svou oblibenou herni triologii a tim byly veskere pokusy o produktivni cinnost pohrbeny na nekolik dalsich tydnu.


Ády a já

11. února 2016 v 14:11 | Viollet
Napad, nacarat cosik pro Adyho, mi prisel velice mily, kdyz uz jsme se tolik mesicu nevideli. Taky jsem nutne potrebovala zakryt flek ve skicaru, pac posledne mi tam zaletela sladkost a zanechala stopu. Vysledne reseni jest celkem kontraproduktivni, bo skicar neni na malbu akrylem uzpusoben, a druha strana je ted cela zvlnena a vicemene nepouzitelna pro nejakou hodnotnejsi kresbu. Nu coz, s tim si taky nejak poradim. Musim se naucit svuj "vytvarny denik" brat opravdu jako vytvarny denik, ne jako posvatnou drahou knihu, kde se nesmi nic posmolit, bo s takovou mam pak ruku v kreci a nikam se poradne neposunu.


Prošlý jogurt a kosmický apokalyptický vysavač

4. února 2016 v 18:55 | Viollet
Jednoho dne, jeste na zakladni skole, prinesla ucitelka do hodiny biologie jogurt. Nebyl to jogurt jentak ledajaky, nybrz boruvkovy. A radne plesnivy. Prochazela takhle tridou, kazdemu dala nahlednout, a mistnosti se ozyvalo, jedno po druhem, detsky pisklave "fuuuuiiii". Ze pry se ta plisen musi taky citit konsternovane a vylekane, kdyz vidi nase gzychty.


Poludnica

22. června 2015 v 14:26 | Viollet
Včera jsem si radostně nařezala čtvrtky akvarelového papíru, že zas vytáhnu štětce, pastelky, anilinky a jiné cypoviny. Radost mě přešla asi před půl hodinou, kdy se mi podařilo zjistit, že... A teď ani pořádně nevím. Možnosti jsou následující:

a) vyšla jsem ze cviku
b) mám vadný den
c) vadné je úplně všecko, co jsem doposud dělala

C je správně! Možná. Alespoň mi to bylo celé čtyři roky vtloukáno do palice. Výsledek se nakonec dostavil - nevím, kam dál, a cítím se kvůli tomu docela nešťastně (kéž by se tohle týkalo enem výtvarničení).

Co včil... Možná bude lepší zůstat u kresby perem.Orci nepláčou

13. června 2015 v 21:53 | Viollet
Mám spousty času, tož vymýšlím chujoviny. Třebas tuhle mi přišlo na mysl krájení cibule. Nejvíce se osvědčilo dýchat hubou, krájet z dostatečné vzdálenosti a hlavně, velice překvapivě, neotírat si oči. Portrétovaný ork původně vůbec neměl vypadat jako já.


Horský vzduch konzervovaný

8. června 2015 v 21:14 | Viollet
Ani nevím, jak mě tahle cypovina napadla. Vlastně vím! Tuhle jsem čárala další stránku do svého projektu a z té buržoazní depky se mi vybavilo pár vzpomínek na zimu, z dob veselejších. Nemůžu si pomoct, ale Ostravsko-Polský puch a smog k nim prostě patří. Tímto vám představuju reklamu na konzervovaný vzduch - příjde vhod, když je venku taková rychna, že se ani vyvětrat nedá!


 
 

Reklama